O nás

Originální Kanadské dřevostavby NELSON HOMES - Nelson Lumber Co.Ltd

Nejstarší a největší výrobce montovaných dřevostaveb v Severní Americe. Firma úspěšně existuje od roku 1949. Naše výrobní kapacita je 500-700 větších domů za rok.

Společnost Homes Costructions s.r.o. je výhradním dodavatelem společnosti Nelson Homes pro Evropu a tudíž i pro Českou Republiku již od roku 2018.

Co jsou lehké dřevěné skelety (LDS)?
Lehké dřevěné skelety jsou v USA/Kanadě označovány jako Platform-Frame. Základem této lehké stavební konstrukce je tyčový nosný skelet (kostra domu), který je ztužen deskovým nosným skeletem (ten stabilizuje tyčovou kostru). Tyčová skeletová kostra
přenáší vertikální (svislé) zatížení, konstrukční desky, kterými je skelet opláštěn, přenášejí horizontální (vodorovná) zatížení (účinky větru a jiných sil). Výstavba konstrukčním systémem lehkých skeletů je rychlá a velkou část stavebního materiálu lze prefabrikovat již ve výrobní hale (stupeň prefabrikace je volen podle konkrétní stavby, její složitosti a dispozic). Výstavba probíhá suchou cestou, dům tedy nemusí vysychat a stavět lze praktiky po celý rok, bez technologických přestávek. 

NELSON HOMES staví pro Export z prvotřídní překližky a solidních trámků rozměru 2×6 palců. Nepoužíváme méně kvalitní a trvanlivou OSB / dřevotřísku. Domy jsou v hotových sekcích a panelech. Stavba je rychlá, přesná a bez odpadu. Stavební balíčky dodáme v kontejnerech, až na místo stavby - zpravidla během 60 dní. Kanadská certifikace a značkovaní dřeva splňuje všechny certifikáty EU.

FIRMA Nelson Lumber existuje od roku 1949 a vyrobila již více jak 50 tisic domů. Spokojenost zakaznika je absolutni priorita!